Szlabany i blokady parkingowe

Dla dużych miast miejsa parkingowe stanowią coraz większy problem. Przybywa samochodów a w ślad za nimi poawiają się kolejne szlabany i zapory parkingowe, które mają zapewnić możliwość parkowania. To jest dość duży problem nie tylko w dużych miastach, ale coraz częściej nawet te mniejsze miejsowości narzekają na brak miejsc parkingowych.

Ze statystyk wynika, że dość intensywnie rośnie ilość samochodów w Polsce. Rośnie też poparcie dla takich rozwiązań jak ogrodzone parkingi przy blokach, które zagrodzone są bramą automatyczną lub szlabanem. Nie dziwi już nikogo fakt, że takie rozwiązania występują nawet na niewielkich placach, gdzie liczba miejsc parkingowych nie jest duża, ale każde miejsce jest na wagę złota.

Nie dziwi nikogo to, że mieszkańcy domów, właściciele firm chcą mieć pewność, że ich miejsce parkingowe czeka na nich. To dość ważne zagadnienie, któremu poświęcamy coraz więcej uwagi. Szlabany mogą być różne, mają różne sposoby sterowania i różne wielkości ramion. Popularne są szlabany 4 m ale również szlabany parkingowe 6 m. To wszystko zależy od konkretnych potrzeb mieszkańców.

Systematycznie więc przybywa różnych zapór parkingowych i innych form odgradzania się od niechcianych gości. Tego już nie da się zatrzymać. W ślad za problemami z parkowaniem będą szły różne inne udogodnienia i pomysły takie jak:

  • miejskie samochody;
  • parkingi wielopoziomowe;
  • windy parkingowe dla samochodów.

Jeżeli sprawą parkingów zamiemy się za kilka lat może okazać się, że ta lista jest o wiele dłuższa, a szlaban parkingowy jest już towarzyszem niejednego miejsca parkingowego.