Specjalne bramy segmentowe - rozwiązania dla przemysłu

Bramy przemysłowe to nic innego jak specjalne bramy segmentowe przeznaczone do obiektów przemysłowych, do hal, warsztatów, dużych magazynów itp. Na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się takie same jak bramy garażowe, ale niestety to tylko złudzenie - różnice są istotne i trzeba o nich wiedzieć, aby wybrać dobre rozwiązanie.

Na stronie http://bramy-ryterna.pl/bramy-do-hali możemy zobaczyć więcej informacji na ten temat, ale przede wszystkim chodzi tutaj o trwałość i sztywność materiałów. Wiadomym jest to, że bramy do dużych hal przemysłowych nie są małych rozmiarów, a przy takich dużych rozmairach jakość poszczególnych elementów bramy ma istotne znaczenie dla poprawnego funkcjonowania bramy.

To co może sprawdzać się w niewielkiej bramie garażowej nie musi dobrze działać w bramie przemysłowej, w hali, gdzie bramy używa się dziesiątki razy dziennie. Poza tym sprawą ważną są wymiary bram. Te przemysłowe nie należą do najmniejszych. Mogą mieć dużą szerokość albo znaczną wysokość. Przy dużych wymiarach jakiekolwiek błędy konstrukcyjne mogą powodować, że brama się przycina, nie działa prawidłowo, cały czas są nią jakieś problemy.

Brama w hali przemysłowej jest bardzo ważnym elementem. Nie musimy więc mówić szczególnie o tym, że oprócz tego, że musi ona być odpowiedniej jakości to różnież należy jej poświęcić trochę więcej uwagi. Tak samo jak serwisujemy maszyny czy samochody, podobnie trzeba serwisować bramy segmentowe, one wymagają także okresowego smarowania, sprawdzenia mocowań, przekątnych itd.